Кредит під заставу автомобіля – реальний спосіб швидко отримати гроші, коли вони потрібні. Але такі угоди можуть обернутися втратою машини і борговою ямою. У цьому матеріалі ми розповімо, які ризики приховує кредит під заставу авто, на що звертати увагу при підписанні договору і що робити, якщо ви вже заклали машину.

Що таке кредит під заставу авто

Кредит під заставу машини – це угода, за умовами якої кредитор (банк, автоломбард, мікрофінансова організація) дає громадянину грошову позику під заставу машини. Видаючи кошти, кредитна організація забирає в якості застави автомобіль, поки позичальник не погасить борг. Або забирає техпаспорт авто, а власник продовжує користуватися нею без права продавати або дарувати.

Переваги кредиту під заставу авто в наступному:

 • Позичальнику не потрібні поручителі. Гарантією виплати боргу служить закладена машина
 • МФО або автоломбард не дивляться кредитну історію і не вимагають довідку про доходи. Банк враховує наявність постійного доходу, тому часу на взяття кредиту йде більше.
 • Якщо в якості застави використовувати техпаспрт, можна користуватися машиною на весь період сплати боргу.

Які ризики у кредиту під заставу авто

На сайтах великих банків можна ознайомитися з умовами договору позики під заставу автомобіля, а також розрахувати на кредитному калькуляторі приблизний розмір щомісячних платежів, суму переплати і процентну ставку. Автовласник може вивчити договір, проконсультуватися з юристами і прорахувати всі ризики заздалегідь.

МФО і автоломбарди такої можливості не надають, однак пропонують нижчу відсоткову ставку і видають кредит в більш короткий термін. З документів потрібен тільки паспорт, технічний паспорт і свідоцтво про реєстрацію.

Як не залишитися без автомобіля

Багато позичальників думають, що якщо їх машина залишилася з ними, то можна за кредит не платити. Їм здається, що можна просто зробити новий техпаспорт і забути про взяту в борг суму, але це не так. Під час оформлення такого кредиту власник авто підписує юридичний договір, в якому зобов’язується платити кредит. Якщо він не буде цього робити, його автомобіль вважається запорукою, який банк забирає і може продати, щоб отримати назад борг.

Щоб не залишитися без автомобіля, потрібно:

 • уважно читати умови договору і не підписувати той, в якому непрозоро вказані умови повернення або доля ТЗ;
 • справно платити відповідно до графіка платежів – деякі компанії відбирають авто при простроченні першого платежу на 20 днів;
 • не виїжджати за територію України на авто – у багатьох договорах це прописано;
 • уважно читати умови і не підписувати, якщо в ньому прописано, що на час виплати кредиту авто стає власністю банку.
 • Важливо відповідально ставитися до вибору організації. Якщо в договорі є пункт про обов’язкову «формальної» купівлі-продажу автомобіля у власність організації і одночасний договір про зворотній лізинг машини, то такі документи підписувати не варто. Відповідно до цих договорів організація стає власником авто, а позичальник – просто орендарем машини, за використання якого платить відсотки.

Як відбувається процес оформлення?

Отримати позику під заставу технічного паспорта на автомобіль досить просто. Весь процес проходить за наступною схемою:

 • Ви приїжджаєте в офіс фінансової організації, зв’язуєтеся з її представниками по телефону або подаєте електронну заявку через сайт.
 • Виконується попередня оцінка транспортного засобу та узгодження пропозиції з клієнтом.
 • Якщо умови кредитування вас влаштовують, то ви приїжджаєте в офіс автоломбарду для проходження технічного огляду, оцінки точної вартості машини і юридичного висновку угоди.
 • Після врегулювання всіх формальностей ви отримуєте гроші будь-яким зручним способом: готівкою в касі, а також миттєвим переказом на банківський рахунок або карту.

У договорі прописуються всі умови кредитування, тому з юридичного боку ви повністю захищені. Після погашення всієї заборгованості, вам повернуть технічний паспорт. Якщо ви не хочете їздити на своїй машині без паспорта, то можете залишити її в якості застави. У цьому випадку розмір грошової позики буде більше. При цьому автомобіль поміщається на стоянку, що охороняється, тому з ним нічого не трапиться. Деякі автоломбарди навіть надають можливість особисто спостерігати за машиною в режимі реального часу через систему відеоспостереження.

На завершення

Чи можна взяти кредит під заставу машини? Так можна. Якщо гроші потрібні терміново, то це оптимальний спосіб кредитування без бюрократичних зволікань і тривалих перевірок. Головне, вибрати відповідну компанію, яка пропонує позики на вигідних умовах і працює виключно в правовому полі України.