При видачі кредиту банк повинен переконатися у платоспроможності і дисциплінованості потенційного клієнта. Одним з головних критеріїв оцінки позичальника є кредитна історія (КІ). Це досьє, в яке заноситься інформація про раніше взятих кредитах і процесі їх погашення. Вчасно внесені обов’язкові платежі і оплата процентної ставки забезпечують хороший кредитний рейтинг, який відкриває двері до будь-якого кредитору.

Чи дадуть кредит без кредитної історії?

КІ (звіт за взятими позиками) демонструє, наскільки позичальник сумлінно ставиться до покладених зобов’язань по відшкодуванню позикових коштів. Сумлінність позичальника стане визначальним показником для кредитних організацій.

Як взяти кредит, якщо немає кредитної історії, і гостро постало питання про необхідну суму. У цій ситуації звертатися у великі банки не варто, з нульовою КІ отримати позику в таких установах складно. А ось маленькі банки лояльні до клієнтів, і є ймовірність отримати гроші без перевірки.

Коли кредитний співробітник запитує в БКІ інформацію по заявнику, то бюро надсилає виписку-звіт з його КІ. У БКІ надходить інформація з таких джерел формування кредитних умов:

У звіт вносяться такі відомості:

  • повна інформація про громадянина:
  • ПІБ, місце прописки, номер телефону;
  • скільки позик оформлено, на яку суму;
  • періодичність платежів з погашення кредиту;
  • чи були прострочення;
  • висновок щодо надійності громадянина.

Якщо при розгляді заявки на кредитування співробітники банку стикаються з нульовим звітом по КІ, то частіше відмовляють з метою мінімізації ризиків з неповернення. Причиною відмови стане те, що немає ніяких відомостей, які могли б допомогти скласти характеристику заявника, проаналізувати позитивні або негативні фактори фінансової репутації.

Ще однією перешкодою для видачі позики стане вік заявника. Банківські установи проявляють обережність у ставленні до заявникам після 60 років і до 20 років.

Виникає невизначена ситуація на зразок замкнутого кола. Начебто у заявника немає негативних характеристик, але ймовірність отримати позитивну відповідь невелика, тому що саме до цієї категорії клієнтів ставляться з недовірою. Банк швидше дасть кредит клієнту із зіпсованою КІ, не звертаючи уваги на прострочення і недоліки.

Але банки не завжди відмовляють клієнтам з порожньою КІ. Щоб схвалили кредит без кредитної історії, варто надати якомога більше інформації про себе, у вигляді ретельно підготовленої документації. Для цього зробити наступні кроки:

Крок 1. Підтверджуємо платоспроможність офіційними довідками. Якщо є докази додаткового доходу, то їх теж краще надати (виписка банківського рахунку, підробіток). Важливо перебувати в працездатному віці, для банків це 25-45 років.

Крок 2. Якщо на одному і тому ж місці працевлаштування працюєте не один рік – це теж підвищить шанс на отримання кредиту без КІ. Для цього доцільно зробити ксерокопію трудової і підписати у відділі кадрів або у роботодавця.

Крок 3. При розмові з кредитним співробітником постарайтесь викликати довіру до себе. Показати, що займаєте міцне соціальне становище (сім’я, вчасно оплачуєте послуги ЖКГ, мобільний зв’язок, є додаткові джерела доходу).

Крок 4. Вагомим аргументом, який підвищить шанс схвалення заявки, стане надання майна або цінних паперів під заставне забезпечення або наявність поручителя.

Як взяти позику без кредитної історії

Процедура оформлення кредиту з порожньою КІ не відрізняється від стандартної. Різниця в тому, що не всі банківські продукти будуть доступні позичальникові, а процентні ставки і платежі будуть вищі, ніж для клієнтів з бездоганною КІ. Кандидатура заявника також буде розглянута на момент можливих ризиків, при цьому кредитним співробітником будуть оцінюватися додаткові фактори платоспроможності клієнта. Так, за допомогою застосування соціально-демографічного скорингу аналізуються соціальні показники заявника (вік, сімейний стан, стаж, місце проживання) аж до облікового запису в соцмережах.

Щоб укласти кредитний договір, потрібно в банку заповнити заяву-анкету у кредитного інспектора. Можна також подати онлайн заявку на кредит на офіційному сайті банку, в якій вказати необхідну інформацію. Через 15-20 хвилин прийде СМС з банку про попереднє рішення. Для фінального співбесіди доведеться відвідати відділення банку особисто. Остаточне рішення виноситься протягом одного-двох днів.

Які позики видаються заявникам без КІ

Для тих, хто вперше звертається в банківську організацію, спочатку розумніше оформити позику на карту без кредитної історії в МФО. Кредити без перевірки беруться для вирішення господарських, побутових та інших питань, коли гроші потрібні швидко. Позика оформляється онлайн, без процедури перевірки КІ, будуть потрібні тільки паспортні дані.

Гроші надходять оперативно протягом доби. Оформлення відбувається цілодобово. МФО лояльно ставляться до відсутності КІ, тому заявнику навряд чи відмовлять. Причина лояльності пояснюється тим, що гроші даються під відсотки, які вище, ніж у банків. У цю різницю закладається ризик неповернення позикових коштів.

Позика у приватної особи

У рідкісних випадках потенційний позичальник отримує негативну відповідь як від банків, так і від МФО. Найчастіше це стосується молодих людей, тому отримати кредит в 20 років стає завданням не з простих. У такій ситуації можна розглядати позику у когось зі знайомих. Умови, на яких отримуєте гроші, повинні бути прописані в договорі і нотаріально завірені. Лише так можна розраховувати на правове врегулювання суперечок, які можуть виникнути між позичальником і кредитором.

Корисні поради для оформлення кредиту без кредитної історії

При отриманні позики без кредитного досьє важливо зібрати максимум документів, які доводять платоспроможність і дисциплінованість позичальника. Потрібно уважно і без помилок заповнити документи, вказавши достовірні дані. Не варто займатися обманом, адже співробітники банку або МФО легко можуть перевірити інформацію і, виявивши обман, внести особисті дані в чорний список.

Однією з причин, чому не дають кредит, є відсутність робочого стажу або постійного доходу. Найчастіше таку відмову можна отримати з банку. У МФО на такі подробиці рідко звертають увагу. Також кредитори можуть відмовити у видачі позики, якщо будуть вказані невірні номери телефонів друзів або родичів. Адже часто перед схваленням заявки співробітники банку або МФО обдзвонюють рідних, щоб упевнитися в благонадійності клієнта.

Як просто сформувати кредитну історію

Практично всі банки вважають кредитну історію пріоритетним показником при видачі кредиту. Тому при можливості краще зайнятися формуванням позитивного кредитного досьє. Для цього існує кілька цілком прийнятних способів, мова про які піде далі.

Кредитна картка

Кредитна картка вважається одним з найпростіших способів сформувати КІ. Досить отримати кредитку в будь-якому банку, регулярно оплачувати нею покупки і стабільно повертати гроші. Великим плюсом є наявність пільгового періоду, коли користування грошовими коштами проходить без комісії. Сумніватися, чи можна взяти кредит, користуючись кредитною карткою, не варто. Адже регулярні оплати по кредитці відкривають для позичальника більше шансів отримати позику в банку на вигідних умовах.

Товарний кредит

Сформувати КІ може перший товарний кредит. Купивши в розстрочку будь-який товар, будь то телефон або пуховик, можна розраховувати на позитивний рейтинг кредитного досьє. Головне – вчасно виплатити вартість товару і нарахований відсоток. Ідеальним варіантом стане дострокове погашення платежів.

Позика в МФО

З питанням, де взяти кредит готівкою, можна подати анкету в мікрофінансову організацію. МФО видають мікропозики без підтвердження доходів, без застави, без поруки. Заявку можна відправити по інтернету, достатньо надати скан паспорта з українською пропискою. Відповідь МФО надають протягом декількох хвилин, а позику видають перекладом на карту або рахунок в банку.

Формуванням кредитного досьє потрібно займатися з найпершої покупки в розстрочку. Адже хороша репутація завойовується роками і дозволяє розраховувати на лояльність будь-яких банків і фінансових організацій. Тому важливо вчасно вносити обов’язкові платежі, не пропускати оплату за відсотками і регулярно підвищувати фінансову грамотність.