Більшість ставляться до людей, які втратили роботу, упереджено, що стосується як окремо взятих осіб, так і цілих організацій. Той же банк не захоче мати справу з людиною, яка не має можливість погашати борг. Тому кредит безробітним – практика, яка трапляється рідко. Але це все-таки можлива завдяки деяким кредиторам, які готові співпрацювати з клієнтами без офіційного працевлаштування, самозайнятими і тими, хто іншим шляхом забезпечить повернення кредитних коштів. Правда, така співпраця відбувається на певних умовах, не зовсім вигідних для позичальника.

Чи можна взяти кредит готівкою без додаткових документів?

Але ось чи дадуть кредит готівкою без довідок і поручителів працюючим неофіційно? Складнощі можуть виникнути при отриманні великої суми в держбанках. Всі випадки розглядаються в індивідуальному порядку.

Банки розуміють, що ви можете мати хороший дохід і без офіційного працевлаштування. Тому ви можете спробувати подати заявку онлайн. Що потрібно для подачі заявки онлайн:

 • ПІБ;
 • паспортні данні;
 • щомісячний заробіток;
 • Контактна інформація;
 • бажана сума кредиту і термін.

Залежно від банку максимальна сума кредиту може досягати 1 млн. грн, процентна ставка і термін кредитування встановлюються в індивідуальному порядку.

Отримати кредит без довідок і поручителів цілком реально. Але варто все-таки зважити плюси і мінуси пропозицій. Нехай ви не витратите час на збір документів, вам не потрібно підтверджувати дохід, ви отримаєте готівкою необхідну суму грошей, але при цьому у вас буде висока процентна ставка і невигідні умови. Тому для початку порівняйте кредитні програми в різних банках і підберіть найбільш підходящий варіант.

Що може підвищити шанси на схвалення кредиту

Отримати в банку кредит безробітній людині без довідки про доходи можна. Але позичальник повинен віддавати собі звіт в тому, що кредитна організація виставить ряд додаткових вимог: надати документи підтвердження доходів з джерел, не пов’язаних з офіційною роботою (наприклад, посібники, пенсія, здача в оренду нерухомості та ін.);

 • поручительство третіх осіб;
 • оформити в якості забезпечення ліквідну нерухомість в заставу;
 • застрахувати життя і здоров’я.

У деяких випадках банк погіршує умови кредитування в порівнянні зі звичайними:

 • збільшення процентної ставки;
 • зниження терміну і суми кредиту.

Думаю, політика банку зрозуміла – ніхто не хоче залишитися без грошей в результаті неплатоспроможності позичальника. Тому кредитна організація створює умови, при яких вона в будь-якому випадку отримає свій прибуток і знизить ризики втрат. А ось для позичальника в разі неплатежів ситуація не виглядає так само райдужно: пені, штрафи, погіршення кредитної історії, колектори, суд і можлива втрата майна.

Чи реально отримати кредит безробітному

Теоретично кредитно-фінансові установи не повинні кредитувати громадян, у яких відсутній постійний дохід, оскільки вони сильно ризикують не отримати свої гроші назад. Але, по факту, є банки, що дають кредити безробітним. Вони розуміють, що в країні живе велика кількість людей, які втратили роботу з метою пошуку нової, або тих, хто отримує з / п «в конвертах».

Щоб не втратити цю аудиторію, вони йдуть на поступки – дозволяють оформляти кредити. Але їх, як і раніше буде хвилювати питання, як непрацюючий чоловік в повному обсязі і своєчасно виконає свої боргові зобов’язання, тобто за рахунок якого фінансового джерела він стане виплачувати борг і відсотки. В результаті цього відмова надходить часто, адже довідку про доходи особа не надасть, а значить, у банку не буде гарантій його платоспроможності.

Інша справа, особи, які отримують пенсію по старості. Кредит непрацюючим пенсіонерам дають за спеціальними програмами. Але що ж робити, якщо ви – не пенсіонер, і тимчасово не маєте заробітку або маєте, але неофіційний? Тоді потрібно шукати пропозиції, де підтвердження доходу необов’язково. Сьогодні споживчий кредит за паспортом або двома документами дають десятки банків.

Щоб ви їх не шукали, дивіться нижче добірку. Безробітний чоловік в будь-якому випадку повинен буде надати кредитору гарантії повернення коштів:

 • забезпечення (поручительство, заставу);
 • оформлення страховки;
 • довідку за формою банку.

Ви повинні розуміти, що взяти позику на загальних умовах не вдасться. Доводиться погоджуватися на високий відсоток і невелику суму, щоб дали кредит безробітним без відмови. Ускладнює ситуацію погана кредитна історія. З нею вже точно двері в будь-який банк безробітному закриті.

Як збільшити ймовірність схвалення кредиту безробітному

Якщо безробітний подасть заявку в будь-який з банків, шанси на її схвалення будуть мізерно малі. Мало коректно її заповнити, слід, як уже говорилося раніше, надати банку гарантії виконання боргових зобов’язань, заявити про себе, як про хорошого позичальника. Спочатку дізнайтеся свою кредитну історію. Якщо є відкрита прострочення, закрийте її, щоб це не стало причиною відмови при подальшому кредитуванні.

Також при заставі, кредитно-фінансові установи можуть підвищити суму кредиту. Деякі особи залучають позичальників, але тоді величина позики буде залежати від рівня їх платоспроможності, який вони підтвердять документами. Якщо ви побоюєтеся, що не зможете погасити борг, боїтеся втратити майно, або зовсім його не маєте, вдамося до поруки.

Врахуйте, що поручитель повинен працювати офіційно, отримувати хороший заробіток і відповідати іншим вимогам кредитора. Кредитування безробітного має супроводжуватися оформленням страховки. Це рішення, звичайно, добровільне, адже будуть додаткові розтрати на страхові внески. Але громадянин, що погоджується на страхування, отримує 3 привілеї.

По-перше, він може розраховувати на знижений відсоток. По-друге, його шанси взяти кредит збільшуються. По-третє, при настанні страхового випадку компанія поверне банку за вас борг.

На завершення

Якщо безробітному потрібен кредит тільки на їжу, повернення дрібних боргів, то краще знайти інший вихід з ситуації, що склалася. Наприклад, перепозичити у рідних або взяти безкоштовний займ на короткий термін, а в цей час знайти хоч яку-небудь підробіток. А коли потреби в грошах серйозніші, тоді доцільно вдаватися до способів, викладеним в статті. Вони повинні допомогти безробітному. І пам’ятайте, черговий кредит може обернутися для вас ще більшою проблемою. Добре подумайте, як вчинити, який варіант вибрати, щоб потім не пошкодувати про рішення.